English
Po festiwalu
Otwarte wydarzenia branżowe na 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Masterclass Wojciecha i Małgorzaty Staroniów podczas Studia Nowe Horyzonty

Tegoroczną edycję Studia Nowe Horyzonty zakończy otwarty wykład Wojciecha i Małgorzaty Staroniów.  Właściciele firmy produkcyjnej Staroń Film - wielokrotnie nagradzany operator i producentka – porozmawiają o wyzwaniach stojących przed producentami, a także o swoich doświadczeniach z udziału w międzynarodowych koprodukcjach i promowaniu filmów na światowych festiwalach. Będzie to też okazja do porównania sposobów pracy przy polskich i zagranicznych filmach.

Spotkanie poprowadzi dyrektor międzynarodowego festiwalu filmowego w Cork, James Mullighan.

Wykład odbędzie się w środę 30 lipca o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej w Pasażu Pokoyhof (ul. Św. Antoniego 2/4).

Liczba miejsc ograniczona. Chętnych prosimy o zgłoszenie pod adresem Aleksandra.Leszczynska@kreatywna-europa.eu

 

Warsztaty Dźwiękowe z Toya Studios

Podczas tegorocznych Polish Days, Błażej Kafarski z łódzkiego Toya Studios poprowadzi warsztaty na temat roli dźwięku w filmie.

W ramach warsztatów omówi on genezę dźwięku w filmie, a także zagadnienia związane z nagraniem dźwięku na planie na potrzeby filmów fabularnych, dokumentalnych i reklam. Następnie przeprowadzi słuchaczy przez cały proces post-produkcji dźwięku w filmie i omówi znaczenie elementów takich jak dialogi, muzyka i efekty.

Błażej Kafarski to inżynier dźwięku i akustyk z wieloletnim doświadczeniem, m.in. z pracy w berlińskim studiu Scape Mastering Studio. Aktualnie pracuje dla studia dźwiękowego Genetix, gdzie zajmuje się dźwiękiem w produkcjach reklamowych.

Warsztat odbędzie się 31 lipca, w godz. 15.30 – 17.00  w sali konferencyjnej hotelu Puro (ul. Włodkowica 6). Chętnych prosimy o rejestrację pod adresem guests3@snh.org.pl.

 

Polskie komisje filmowe na Polish Days

W Polish Days (30 lipca – 1 sierpnia 2014) wezmą udział reprezentanci polskich komisji filmowych. Na co dzień sześć funkcjonujących w Polsce regionalnych komisji zajmuje się obsługą produkcji filmowych, promocją regionów oraz organizacją wydarzeń branżowych. Komisje lub instytucje kultury, których są częścią, są też operatorami Regionalnych Funduszy Filmowych. Działania Film Commission Poland są natomiast skierowane przede wszystkim na rynek zagraniczny – instytucja przy współpracy z regionami promuje polskie lokacje filmowe oraz polską branżę filmową (producentów, usługodawców, talenty.)

1 sierpnia, w godz. 15.00 – 17.00  w Sali konferencyjnej hotelu Puro (ul. Włodkowica 6) odbędzie się wydarzenie branżowe Meet the Polish Film Commissions.

Te spotkania indywidualne to okazjado bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami komisji na temat projektów filmowych, możliwości pozyskania funduszy oraz zakresu świadczonych przez komisje usług i perspektywy współpracy.

Reprezentanci komisji filmowych obecni na Polish Days:

  • Krakow Film Commission: Natalia Woda
  • Łódź Film Commission: Tomasz Stangierski, Rafał Kupiński
  • Mazovia Warsaw Film Commission: Anna Spisz, Michał Kosmala
  • Poznan Film Commission: Michał Ferlak, Michał Gramacki
  • Silesia Film Commission: Patrycja Młynarczyk, Magdalena Rychła
  • Wroclaw Film Commission: Rafał Bubnicki, Agnieszka Olędzka, Natalia Stysło
  • Film Commission Poland: Anna E. Dziedzic, Dana Pohl

Zapisy na spotkania indywidualne (jedno spotkanie = 20 minut) przyjmowane są przez Film Commission Poland: Anna E. Dziedzic dziedzic@filmcommissionpoland.pl . do dnia 28 lipca br. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›