English
Program

Wiatr / Oddech reż. Katarzyna ParejkoWiatr / Oddech reż. Katarzyna Parejko
Konkurs Powiększenie

Nową sekcją konkursową, skierowaną do wrocławskiego środowiska filmowego i artystów sztuk wizualnych, jest Powiększenie. Jej celem jest promocja twórców audiowizualnych z Wrocławia i Dolnego Śląska, jak również ich integracja z polską i zagraniczną branżą filmową.

Ideą organizatorów festiwalu jest stworzenie młodym i niezależnym artystom możliwości zaprezentowania swoich filmów festiwalowej publiczności i mediom oraz nawiązania kontaktów branżowych.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich gatunków filmowych, niezależnie od metrażu, oraz dla prac wideo i wideoklipów. Jury przyzna nagrody w następujących kategoriach: za najlepszy film w wysokości 10 tysięcy złotych, za najlepszy wideoklip w wysokości 5 tysięcy oraz nagrodę specjalną dla uczestnika konkursu poniżej 40. roku życia (mieszkającego lub studiującego na Dolnym Śląsku) – roczne stypendium w wysokości 12 tysięcy zł. Fundatorem nagród jest Europejska Stolica Kultury – Wrocław 2016.

Nagroda wspólna Festiwalu i CeTA:  Możliwość realizacji autorskiego projektu twórczego w CeTA

W ramach nagrody, Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu proponuje wyróżnionej osobie możliwość skorzystania z kompleksowej infrastruktury i zaplecza technicznego, dostępnych w siedzibie CeTA, w tym:
•    wykorzystanie pracowni komputerowej (maksymalnie 8 stanowisk) do stworzenia wizualizacji, potrzebnych przy realizacji projektu (ilość godzin określana po ustaleniu potrzeb twórcy i dostępności pracowni)
•    dostęp do hali zdjęciowej z możliwością budowy scenografii oraz wykorzystania przestrzeni do realizacji zdjęć (ilość dni zdjęciowych i terminy do ustalenia)
•    dostęp do głównego studia filmowego CeTA, wyposażonego w blue box ze sceną obrotową i technologię Motion Control.

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›