English
Po festiwalu
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 3
26 lip 2014

O wyższości kobiet nad mężczyznami, okrucieństwie, które nie pozwala otworzyć oczu, i o szukaniu szczęścia w codzienności opowiada Reha Erdem, który podczas T-Mobile Nowe Horyzonty będzie miał przegląd swoich filmów i wykład mistrzowski.

Rozmowa z Rehą Erdemem, tureckim reżyserem, gościem festiwalu.

1 2  
26 lipca 14

Próbujemy wyjść ze sfery intencjonalnej – mówią twórcy „Owcy”, startującej w Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty.

Rozmowa z Marianne Pistone i Gilles’em Deroo.

więcej
26 lipca 14

Na plakacie filmu Juliena Temple’a o Joem Strummerze można było przeczytać, że to najlepszy film muzyczny w historii. Florian Habicht właśnie podbił stawkę.

więcej
26 lipca 14

Trzeba być szaleńcem albo geniuszem, żeby nakręcić taki film jak „Dystans”. To z pewnością jedna z najbardziej oryginalnych propozycji w programie tegorocznego festiwalu.

więcej
26 lipca 14

„33 – tyle obrotów w ciągu minuty wykonuje duża płyta, kręcąc się na gramofonie” – to pierwsze słowa, jakie padają z ust narratora tego niezwykłego dokumentu.

więcej
26 lipca 14

Ponad 55 tysięcy przejechanych kilometrów, 84 odwiedzone miejscowości oraz 231 projekcji i spotkań – projekt Polska Światłoczuła dociera z polskimi filmami do miejsc w kraju pozbawionych stałego kina.

więcej
26 lipca 14

O kasetach wideo, piractwie i tłumaczeniach rozmawiamy z Krystianem Kujdą – kolekcjonerem oraz jednym z członków pomorskiego kolektywu VHS HELL

więcej
26 lipca 14

Nakręcone zeszłej jesieni w londyńskim Alexandra Palace widowisko „Björk: Biophilia Live” śrubuje poziom Międzynarodowego Konkursu Filmy o Sztuce na najbliższe lata.

więcej
26 lipca 14

Lester świetnie strzela i potrafi sam przeżyć w lesie. Wzruszają go pluszowe zwierzątka. Gdy mu na kimś zależy, potrafi być hojny. Gdyby tylko nie ta fatalna skłonność do nekrofilii!

więcej
26 lipca 14

Wang Bing, czołowy reprezentant chińskiego Ruchu Nowego Dokumentu, idzie z kamerą do zakładu psychiatrycznego pod Pekinem. Chce nakręcić tam dokument. Władze szpitala odmawiają.

więcej
1 2  
Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›