English

Wystawa Bastards & Orphans (fot. Piotr Milanowicz)Wystawa Bastards & Orphans (fot. Piotr Milanowicz)
Galeria Szkło i Ceramika – BWA Wrocław

pl. Kościuszki 9/10, Wrocław

Galeria Szkło i Ceramika jest jedyną galerią w Polsce prezentującą wyłącznie unikatową ceramikę i szkło artystyczne, studyjne i użytkowe. To przestrzeń, która daje szansę na dialog pomiędzy pokoleniami kolejnych twórców, zachęcając do poznania i doświadczania tej wyjątkowej dziedziny.

Wrocław jest najsilniejszym ośrodkiem szkła i ceramiki artystycznej w kraju, dlatego też galeria Szkło i Ceramika od początku swojego istnienia współpracuje z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych, tworząc cykliczne przeglądy - współorganizuje Szkło Młodych" i Ceramikę Młodych - najciekawszych osobowości artystycznych spośród studentów i absolwentów.

Jednocześnie galeria z dużą konsekwencją i uporem prezentuje projekty polskich i zagranicznych twórców, które umykają tradycyjnym definicjom i podziałom w sztuce szkła i ceramiki, otwierając pole do refleksji i dyskusji o nowych wizjach i formach.

Galeria Szkło i Ceramika w 2014 roku po raz pierwszy dołączyła do sceny artystycznej MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, od pięciu lat organizowanej przez galerię Dizajn – BWA Wrocław.

www.bwa.wroc.pl

Galeria Szkło i Ceramika - BWA Wrocław
Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›