English
Po festiwalu
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 9
01 sierpnia 2014
Nie tylko festiwalem wrocławski arthouse żyje

Kino Nowe Horyzonty przeobraża się w nowoczesny ośrodek kultury, w którym łączą się wszystkie sztuki. W repertuarze szczególne miejsce zawsze zajmowała muzyka, we wszystkich swoich odcieniach i odmianach. 

Przede wszystkim sprawdził się pomysł zapraszania do kina widzów w każdym wieku i proponowania im nie tylko filmów, lecz także transmisji oper, baletów, spektakli teatralnych czy koncertów.

Nie zabraknie ich również w zbliżającym się sezonie – od propozycji z Metropolitan Opera aż po odważne dokumenty muzyczne i zawsze chętnie oglądane na dużym ekranie koncerty.

I tak od października zaczynają się transmisje baletu moskiewskiego Teatru Bolszoj, a w programie m.in. „Romeo i Julia” z muzyką Prokofiewa i „Dziadek do orzechów” Czajkowskiego.

Dwukrotnie w tym roku (26 września i 31 grudnia) będziemy mogli posłuchać też Filharmoników Berlińskich, których poprowadzi wybitny dyrygent i prawdziwa osobowość Sir Simon Rattle.

Muzycznych niespodzianek bez wątpienia będzie więcej.

Równie ciekawie zapowiada się sezon teatralny, którego najmocniejszym punktem są retransmisje sztuk wystawianych przez londyński National Theatre. W sierpniu na przykład „Król Lear” w reżyserii Sama Mendesa, spektakl, którego nie trzeba właściwie reklamować. A to tylko jedna z propozycji, która powinna jedynie zaostrzyć apetyty najwybredniejszych widzów.

W repertuarze Kina Nowe Horyzonty zawsze ważne miejsce zajmowały filmy muzyczne i okołomuzyczne.

Jeszcze w sierpniu zobaczymy więc retransmisję koncertu Petera Gabriela, który został zarejestrowany w londyńskiej O2 Arena w październiku ubiegłego roku, oraz pokazywany na festiwalu MFF T-Mobile Nowe Horyzonty dokument o charyzmatycznej gwieździe rock’n’rolla „Super Duper Alice Cooper” w reżyserii Reginalda Harkema, Scota McFadyena i Sama Dunna.

Pełny repertuar poznamy wprawdzie dopiero jesienią, lecz już dziś jest możliwość kupienia karnetów i pojedynczych biletów na cały sezon. Szczegółowe informacje o zbliżających się wydarzeniach znajdują się na stronie wrocławskiego arthouse’u: kinonh.pl.

Patryk Tomiczek

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›