English
Program
Jury Międzynarodowego Konkursu Filmy o Sztuce

Inge de Leeuw

Selekcjonerka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie, wybiera filmy z Ameryki Północnej, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i Nowej Zelandii oraz filmy do konkursu głównego. Autorka projektu "Out of Fashion" w ramach rotterdamskiego festiwalu, który był również prezentowany w Maastricht, Sankt Petersburgu, São Paolo i Moskwie.Także producentka i krytyczka filmowa.


Inge de Leeuw


Yael Bartana

Izraelska artystka multimedialna. Tworzy fotografie, filmy, instalacje wideo i instalacje dźwiękowe. Miała wiele wystaw indywidualnych, m.in. w PS1 w Nowym Jorku, w Van Abbemuseum w Eindhoven, w Fridericianum w Kassel czy w warszawskiej Zachęcie. Brała udział m.in. w Manifesta 4 (2002), 27. Biennale w São Paulo (2006) i documenta 12 w Kassel (2007). Reprezentowała Polskę na 54. Biennale w Wenecji.


Yael Bartana


Zachary Heinzerling

Amerykański dokumentalista i operator. Autor głośnego filmu Piękna i bokser, który otrzymał nagrody na festiwalach Sundance, Tribeca i na festiwalu w Londynie, a także nominację do Oscara. Film był również pokazywany w ubiegłorocznym Międzynarodowym Konkursie Filmy o Sztuce. Wcześniej pracował jako operator w kilku produkcjach HBO, był uczestnikiem Berlinale Talent Campus, laureatem Emerging Visions Program, stypendystą Tribeca Film Institute, Cinereach i San Francisco Film Society.


Zachary Heinzerling


Wojciech Bąkowski

Jeden z najbardziej oryginalnych i wyrazistych współczesnych polskich artystów wizualnych. Także autor wideo, poeta, muzyk, twórca performatywny. Absolwent poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2011 roku otrzymał Paszport "Polityki" za sztukę będącą oryginalnym połączeniem brutalności i liryzmu, za nadanie nowego, ciekawego sensu pojęciu artysta multimedialny. Bohater tegorocznej retrospektywy.


Wojciech Bąkowski

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›