English
Program

Kim Ann FoxmanKim Ann Foxman
Klub Festiwalowy - harmonogram wydarzeń

Tradycyjnie przez 11 dni Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty na pięknym dziedzińcu średniowiecznego Arsenału Miejskiego (ul. Cieszyńskiego 9) będzie działał plenerowy Klub Festiwalowy – w tym roku w nowej odsłonie. Organizatorzy festiwalu oraz partner główny wydarzenia T-Mobile zapraszają do strefy relaksu z licznymi leżakami, barami i food truckami, w których będzie można zakupić pyszne dania (również wegetariańskie i wegańskie). Codziennie od 22.00 do 3.00 zapraszamy do zabawy przy muzyce, którą przygotują uznani polscy DJ’e, na czele z takimi gwiazdami jak Rebeka. Wydarzeniem będzie występ nowojorskiej ikony muzyki klubowej – Kim Ann Foxman. W pierwszą sobotę festiwalu odbędzie się Silent Party – półfinał konkursu Hear Me. Wstęp do Klubu Festiwalowego (również do strefy muzycznej) jest bezpłatny – wystarczy mieć przy sobie karnet festiwalowy bądź bilet na seans festiwalowy z danego dnia.

 

Harmonogram wydarzeń:

 

Czwartek, 24 lipca

godz. 22.00 DJ rezydent: Romek Rege

godz. 23.00 – 1.00 Karol Aleksander

Karol Aleksander to tak naprawdę Karol Byra – DJ i producent, pochodzący z Tomaszowa Lubelskiego, obecnie mieszkający i działający w Rzeszowie. Kultywuje ciepłe brzmienia płyt winylowych, promując różne odmiany muzyki house i disco. Doceniany jako producent przez wielu DJów klubowych i radiowych w Polsce. Jego single wydane nakładem wytwórni Velcro City Records, można było usłyszeć w wielu rozgłośniach.

godz. 1.00 – 3.00 DJ rezydent: Romek Rege

 

Piątek, 25 lipca

godz. 22.00 – 23.00 DJ rezydent: Filip na Bosaka

godz. 23.00 – 1.00 Wachu – T-Mobile Music

Wachu, czyli Michał Wachowiak. W 2003 roku rozpoczął współpracę z Adamem Kołacińskim i jego kultową audycją – Nocny Trans, która miała również ogromny wpływ na jego rozwój muzyczny. W pierwszym okresie fascynacji był wierny drum&bassowi, jednak jego późniejszy dorobek muzyczny jest o wiele bogatszy – gra również m.in. sety w klimacie breakbeat oraz tech house. Na scenie klubowej jest obecny od 2004 roku. Wraz z DJ’em Dub stworzyli projekt D&W Competiton. W latach 2005 – 2007 prowadzili wspólnie autorską audycję o muzyce klubowej na antenie Studenckiego Radia „Żak” Politechniki Łódzkiej, a obecnie często występują na jednej scenie.

godz. 1.00 – 3.00 Ptaki

Doświadczeni didżeje i producenci z Warszawy, znani  także z solowej działalności. Pod szyldem Ptaki zadebiutowali wiosną tego roku, nakładem coraz bardziej docenianego w kraju i za granicą labelu The Very Polish Cut-Outs. Ich dwa edity - „Krystyna” i „Marek” - trafiły na winylowy sampler wytwórni. Płyta rozeszła się błyskawicznie i osiąga obecnie spore ceny wśród kolekcjonerów, była także bestsellerem m.in. juno.co.uk i szanowanego londyńskiego sklepu Phonica. Ich edity trafiły na playlisty takich DJów, jak: Eddie C, Jose Padilla, Mixmaster Morris, Tycho, Sleazy Beats, Young Adults i wielu innych. W swoich setach prezentują szerokie spektrum muzyki do tańca: disco, house, boogie, techno, muzykę tropikalną, nie stroniąc także od dubu, reggae, balearic i zwyczajnie pięknych piosenek. Oprócz klubów we wszystkich większych polskich miastach odwiedzili z setami m.in. w Moskwę, Berlin, Londyn.

 

Sobota - 26 lipca

godz. 22.00 – 3.00 Hear Me – Silent Party

W sobotę 26 lipca odbędzie impreza Silent Party w ramach półfinału ogólnoeuropejskiego konkursu DJ'skiego Hear Me. Imprezy z cyklu ABSOLUT Hear Me odzwierciedlają ideę P-ART-Y - wydarzeń, które pozwalają swoim odbiorcom przeżyć coś niezwykłego w trakcie imprezy, która jedynie na pierwszy rzut oka wydaje się zwyczajna. W trakcie wydarzenia goście otrzymają słuchawki z trzema kanałami - każdy z nich podłączony jest do jednej z trzech konsol biorących udział w konkursie DJ'ów. Uczestnicy sami wybierają kanał, którego chcą słuchać. O wygranej DJ'a decyduje najwyższa słuchalność kanału podczas imprezy oraz głosy Jury, które ocenia technikę, dobór utworów, dynamikę, kreatywność miksów, a także kontakt z publicznością. W tegorocznym jury znaleźli się między innymi: duet Flirtini - Ment XXL oraz Jedynak, Maciek Prorok z Pioneer DJ.

 

Niedziela, 27 lipca

22.00 – 23.00 DJ rezydent Romek Rege

23.00 – 1.00 Kim Ann Foxman

Kim Ann Foxman to niezwykła mieszkanka Nowego Jorku, która występowała na scenach klubowych na całym świecie – od Szanghaju po Detroit, od Ibizy po Sydney. Na każdym koncercie, poprzez swoje oryginalne i poruszające sety, opowiada osobiste historie, dzięki czemu zyskuje coraz większe rzesze fanów. Kim Ann wyróżnia się zarówno jako DJ, ale i jako osobowość, a jej indywidualność można odnaleźć w muzyce, w której łączy gorące rytmy z klasycznym housem. Współpracuje z wieloma artystami sceny klubowej – kooperacja z Maya Jane Coles („Burning Bright”) była jednym z największych wydarzeń muzycznych w 2013 roku. Ponadto, wysoką pozycję i reputację Foxman w środowisku DJskim  potwierdzają m.in. projekty z Nickiem Simoncino czy The XX.

godz. 1.00 – 3.00 DJ rezydent: Romek rege

 

Poniedziałek, 28 lipca

godz. 22.00 – 23.00 DJ rezydent: Fly

godz. 23.00 – 1.00 Kixnare

Kixnare czyli Łukasz Maszczyński to pochodzący z Częstochowy, a obecnie urzędujący w Krakowie, producent i DJ. Jego hip-hopowe korzenie stały się podłożem do muzycznej ewolucji, co sprawiło, że inspiruje go dziś niemalże każda wartościowa muzyka. Współpracował z wieloma mniej lub bardziej znanymi postaciami polskiej sceny hiphopowej, jednak dopiero projekt o nazwie „Class of 90's” wydany w 2007 roku ugruntował jego pozycję na liście najbardziej kreatywnych producentów w Polsce. Od tego czasu dzielnie rozwija swoje producenckie umiejętności, eksperymentując coraz częściej z elektroniką. Od 2010 roku współpracuje z rodzimym labelem U Know Me Records, w którym wydał dwa albumy: „Digital Garden" (2010) oraz „Red" (2013).

godz. 1.00 – 3.00 Axiom / Archive DJ set

Gośćmi festiwalu będą Darius Keeler i Danny Griffiths - założyciele popularnej, brytyjskiej grupy Archive. W Kinie Nowe Horyzonty będzie można zobaczyć ich projekt audiowizualny inspirowany najnowszą płytą "Axiom", zaś w Klubie Festiwalowym po spotkaniu z publicznością i projekcji filmu, artyści zmiksują utwory z tego albumu, będącego znakomitą mieszanką rocka progresywnego i muzyki elektronicznej.

 

Wtorek, 29 lipca

godz. 22.00 – 23.00 DJ rezydent: Filip na Bosaka

godz. 23.00 – 1.00 Jazxing

Projekt Jazxing tworzy dwóch gdańskich DJów – Matt „Jackin” Filipiuk & Jacques „Voguing” Sautycz, którzy, spotykając się regularnie na imprezach, doszli do wniosku, że podobieństwa w postrzeganiu muzyki są na tyle silne, iż warto zacząć wspólnie tworzyć. Jak sami twierdzą, „staramy się nie ograniczać, ponieważ rzeczywiście wiele rzeczy nas inspiruje – trudno nam określić nasz styl”. Lubują się w czystym, klasycznym house, który zestawiają z muzyką alternatywną i disco.

godz. 1.00 – 3.00 DJ rezydent Filip na Bosaka

 

Środa, 30 lipca

godz. 22.00 – 23.00 DJ rezydent: Fly

godz. 23.00 – 1.00 Invent

24-letni producent, DJ i turntablista jest absolwentem Burn Studios na Ibizie.
Zaczynał już jako 14-letni turntablista i zdołał uzyskać na tym gruncie uznanie m.in. na oficjalnych Mistrzostwach Polski DJ'ów ITF, czy w konkursie Turntable Contest. Do dzisiaj jednym z jego znaków rozpoznawczych jest wyjątkowa technika oraz trick mixing. Sety Inventa są połączeniem najświeższej elektroniki, house’u, hip hopu a także disco. Doświadczenie zdobywał na wielu polskich festiwalach oraz za granicą (Wielka Brytania, Francja, Dania, Ibiza). Jego produkcje opierają się głównie na analogowych syntezatorach, automatach perkusyjnych, samplerach oraz wyszukanych samplach z winyli.

godz. 1.00 – 3.00 DJ rezydent: Fly

 

Czwartek, 31 lipca

godz. 22.00 – 3.00 DJ rezydent: Romek Rege

 

Piątek, 1 sierpnia

godz. 22.00 – 23.00 DJ rezydent: Filip na Bosaka

godz. 23.00 – 1.00  Rebeka

Rebeka to wyjątkowy, szalony, nieprzewidywalny polski duet – Iwona Skwarek i Bartek Szczęsny. Tworzą mieszankę eksperymentalnego popu i szeroko pojętej muzyki elektronicznej. Za tymi określeniami kryją się różnorodne kompozycje: dynamiczne, czasem liryczne, zawsze zadziorne. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawisza Casio z analogowymi syntezatorami. Rebeka to przede wszystkim niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma. Ich pierwszy album „Hellada” to pełne, skończone dzieło, pełne piękna, brudu i emocji. Płyta została nagrodzona przez Gazetę Wyborczą jako Album Roku 2013 roku.

godz. 1.00 – 3.00 DJ rezydent: Filip na Bosaka

 

Sobota, 2 sierpnia

godz. 22.00 – 3.00 2MUCH, Mienta, Paszczak

2 MUCH to młody projekt, który składa się z dwóch doświadczonych muzycznie osób, bardzo silnie związanych z wrocławską klubową sceną muzyczną. Spectribe i Spaso to duet, który można zobaczyć na scenie tylko podczas specjalnych wydarzeń. Dorobek artystyczny tej dwójki jest już dosyć spory – występowali na imprezach i koncertach w całej Polsce, brali udział w rozpoznawanych i szanowanych projektach związanych z muzyką i sferą wizualną. Ich występ jest zawsze pewnego rodzaju zaskoczeniem, bo nigdy nie można być pewnym tego, co i jak zagrają. Hip-hop, IDM, dubstep, electro, minimal – wszystkie te gatunki niczym składniki służą im do przygotowania dobrego, niezapomnianego, 2Much-owego ciasta.

Mienta to znany we Wrocławiu i Warszawie dj, związany z kolektywem Dobry Wieczór organizator eventów, na co dzień miłośnik kina pracujący na planach zdjęciowych oraz w zaciszu telewizyjnej montażowni. Jego styl to pieczołowicie dobrane utwory znanych oraz bardziej awangardowych producentów.

Skupiony na muzyce BASSowej, Paszczak jest wielbicielem muzycznego eklektyzmu. Lawirując między muzycznymi gatunkami, selekcjonuje pełne energii numery. Perełką w jego strategii muzykowania jest element zaskoczenia. Grając, nigdy się nie nudzi - raczej musi uważać, by w ferworze walki dźwiękiem nie uszkodzić pobliskich osób i przedmiotów. Założyciel kolektywu FoxHole oraz organizator i promotor cyklu eventów Kill da Chill.

 

Niedziela, 3 sierpnia

godz. 22.00 – 2.00 DJ Lisi

Urodzony w Warszawie, a zamieszkały w Krakowie Marcin Lisiecki. Gra od ponad 10 lat, tworzy - niewiele krócej. Największy jego sukces to remiks dla Noviki na płytę Mixfinder - zdobywcy Fryderyka 2012 (Album Roku - Muzyka Elektroniczna). Miksuje począwszy od nu disco poprzez electro funk, energiczne mashup'y, a kończąc na klasycznych numerach muzyki house. Za dnia pracuje jako akustyk w operze, nocą zaś miksuje, remiksuje jako DJ Lisi.

 

Partnerem sceny muzycznej jest: WIMP.

www.wimp.pl

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›