English
Program

Zjazd absolwentów reż. Anna OdellZjazd absolwentów reż. Anna Odell
Międzynarodowy Konkurs Filmy o Sztuce

Nowatorskie, kreacyjne filmy dokumentalne oraz docu-fiction o sztuce, muzyce, kulturze będą po raz kolejny ubiegać się o laury w cieszącym się wielkim zainteresowaniem publiczności Międzynarodowym Konkursie Filmy o Sztuce, w którym jury przyzna nagrodę w wysokości 10 000 euro.

W programie znalazł się między innymi nagrodzony na festiwalu w Wenecji debiut szwedzkiej artystki Anny Odell Zjazd absolwentów (Återträffen) – wielopiętrowy film rozpięty pomiędzy fabułą, dokumentem a performancem. Znana z kontrowersyjnych akcji artystycznych, Odell prowokuje i oskarża, a zarazem dekonstruuje sam proces tworzenia konceptualnego projektu artystycznego. W konkursie będzie można obejrzeć także hiszpański Twórca dżungli (Sobre la marxa) Jordiego Morató, portret owładniętego manią tworzenia i destrukcji, ludowego artysty, od 45 lat mieszkającego w lesie, samozwańczego Tarzana, budującego skomplikowane labirynty i ruchome, ekscentryczne konstrukcje.

W tym konkursie znalazły się też dwa filmy polskie: Książę (premiera światowa) Karola Radziszewskiego – spojrzenie na legendę Jerzego Grotowskiego przez pryzmat jego aktorów z zespołu Laboratorium oraz 15 stron świata (premiera światowa) Zuzanny Solakiewicz – portret Eugeniusza Rudnika, kultowego kompozytora i reżysera dźwięku, współtwórcy Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia.

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›