English
Program
Gałęzie drzew uginają̨ się̨ pod ciężarem owoców

scena artystyczna Good Morning w ramach 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Galeria Szkło i Ceramika (pl. Kościuszki 9/10)

Autorzy projektu: Kamil Szczepaniak, Aleksandra Nika Smolińska


Idylliczny obraz i zapach letniego sadu to poranny projekt w galerii Szkło i Ceramika, otwarty codziennie przed pierwszymi seansami podczas 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.

W ramach sceny artystycznej 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty od pięciu lat organizowanej przez galerii Dizajn - BWA Wrocław dołącza galeria Szkło i Ceramika, by zaprezentować poranny program Good Morning, złożony z wystawy oraz chilloutowej, śniadaniowej przestrzeni. 

Wystawa Gałęzie drzew uginają̨ się̨ pod ciężarem owoców poświęcona jest czerpanemu z odbioru rzeczywistości szczęściu, które przywołane jest za pomocą idyllicznego obrazu letniego, nabrzmiałego owocami sadu i suszącego się̨ na świeżym powietrzu prania. Zadaniem projektu jest przedstawienie tego doświadczenia w czystej postaci – wyekstrahowanej ze śmiechu i ze skojarzeń́ z sielskimi, letnimi obrazami, zawartej w zapachu i dotyku.

Ekspozycję, przygotowaną przez Aleksandrę Nikę Smolińską i Kamila Szczepaniaka, odbierać można na dwa sposoby – pierwszy polega na zmysłowym doświadczaniu wykreowanej przestrzeni i udostępnionych w niej bodźców. Drugi zaś, to oglądanie z zewnątrz spektaklu czerwonych kul, unoszonych pośród falujących, białych płaszczyzn. Widzowie sami mogą podjąć decyzję co do tego, która z tych możliwości doznania szczęścia bliższa jest ich naturze.

Podczas trwania 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty galeria jak scena artystyczna Good Morning będzie otwarta w godzinach porannych (7:45-10:00), zachęcając publiczność (nie tylko festiwalową) do porannego oglądania wystawy i relaksu przy lekkim śniadaniu w specjalnie przygotowanej przestrzeni przy galerii Szkło i Ceramika.


Galeria Szkło i Ceramika (pl. Kościuszki 9/10)

25 lipca – 23 sierpnia 2014

w czasie festiwalu galeria czynna

25 lipca - 3 sierpnia 2014 galeria

czynna w godzinach 7.45 - 10.00

po zakończeniu festiwalu od 4 do 23 sierpnia 2014 wystawa czynna w godzinach funkcjonowania galerii

wstęp wolny

www.bwa.wroc.pl


Wieczorna scena artystyczna 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty organizowana jest w Galerii Dizajn - BWA Wrocław, gdzie prezentowana jest wystawa-seans Midnigth Show II.

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›