English
Program
Jury Konkursu Europejskie Filmy Krótkometrażowe

Christoph Girardet

Uznany twórca filmowych eksperymentów, specjalizujący się w technice found footage. Studiował sztuki piękne w Braunschweig School of Art. Od 1989 roku zajmuje się tworzeniem instalacji wideo, od 1999 współpracuje z Matthiasem Müllerem. W swoim artystycznym dorobku ma indywidualne wystawy m.in. w Sigmund Freud Museum w Wiedniu i Sean Kelly Gallery w Nowym Jorku. Mieszka i pracuje w Hanowerze.


Christoph Girardet


Matthias Müller

Współpracujący z Girardetem niemiecki reżyser filmów opierających się na technice found footage. Studiował sztukę i niemiecką literaturę na uniwersytecie w Bielefeld. Był wykładowcą-rezydentem na Johann Wolfgang Goethe University we Frankfurcie, od 2003 roku wykłada zagadnienia związane z kinem eksperymentalnym w Academy of Media Arts w Kolonii. Jako kurator zorganizował szereg imprez upowszechniających filmową awangardę, m.in. Found Footage Film Festival.


Christoph Girardet, Matthias Müller


Izabella Gustowska

Artystka wizualna, kieruje Pracownią Działań Performatywnych i Multimedialnych w Katedrze Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, grafiką i fotografią, tworzy multimedialne instalacje, performance, wideo-performance. Reprezentowała Polskę na Biennale w São Paulo i w Wenecji, jest laureatką licznych prestiżowych międzynarodowych biennale i triennale grafiki.


Izabella Gustowska

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›