English
Program
Jury Konkursu Powiększenie

Jan Pelczar

Dziennikarz filmowy, autor Strefy Kina w Radiu RAM i bloga Klaps - magazyn filmowy (ianpelczar.blogspot.com). Wykłada dla młodzieży w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, współpracuje ze Stopklatką, publikował w wielu dziennikach, tygodnikach i magazynach. Magazyn filmowy, który stworzył pod nazwą Klaps nie schodzi z anteny od 1998 roku, obecnie to Strefa Kina. Prowadzi uroczyste premiery filmowe i dyskusje z twórcami. Dla prasy, radia i telewizji przeprowadził setki wywiadów z twórcami kina i osobistościami kultury. Na co dzień pracuje we Wrocławiu i Warszawie jako autor programów, prezenter i wydawca  serwisów informacyjnych w Radiu RAM oraz redaktor w Przeglądzie Sportowym.  


Jan Pelczar 

Kamila Wielebska

Historyczka i krytyczka sztuki, kuratorka wystaw. Zajmuje się kulturą wizualną widzianą w szerokim kontekście społeczno-politycznym oraz historią mody. Interesuje ją przedefiniowywanie pojęć i przewartościowywanie idei, zwłaszcza w ujęciu tradycji surrealizmu. Redaktorka naczelna poświęconej sztuce strony Intertekst (www.intertekst.com) wydawanej przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku. Redaktorka (wraz z Kubą Mikurdą) dwujęzycznej książki Dzieje grzechu. Surrealizm w kinie polskim (2010). Publikowała m.in. w „Odrze”, „Czasie kultury”, „Ha!arcie”, „Panoptikum”, „Obiegu”, „ARTMargins”, „Flash Art”, „Frieze” oraz w katalogach wystaw. Pracuje jako kuratorka w CSW Łaźnia w Gdańsku.


Kamila Wielebska

 

Bartosz Warwas

Reżyser wielu filmów krótkometrażowych, w tym obsypanego nagrodami MC. Człowieka z winylu. Absolwent polonistyki, od 2006 roku student reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Jego magisterski film dyplomowy pt. Jaskółka jest drugim – po Rysopisie Jerzego Skolimowskiego (1964) – pełnometrażowym filmem fabularnym zrealizowanym w ramach szkolnego programu dydaktycznego. Pracował jako drugi reżyser przy filmach Hiszpanka Łukasza Barczyka oraz Sąsiady Grzegorza Królikiewicza.


Bartosz Warwas

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›