English
Po festiwalu
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 5
28 lip 2014

O współpracy z artystami i ambicjach stworzenia własnego filmu opowiadają Darius Keeler i Danny Griffiths, twórcy grupy Archive, którzy zagrają dziś w Arsenale.

Rozmowa z Dariusem Keelerem i Dannym Griffithsem muzykami z zespołu Archive.

28 lipca 14

Wrocławski T-Mobile Nowe Horyzonty to moim zdaniem ewenement wśród festiwali. Na skalę co najmniej europejską – mówi Przemysław Wojcieszek.

Rozmowa z Przemysławem Wojcieszkiem reżyserem filmu „Jak całkowicie zniknąć”, pokazywanego w Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty.

więcej
28 lipca 14

Kręci film w dwa dni z budżetem, za który w Los Angeles nie można kupić kanapek dla ekipy. Aktorzy to naturszczycy: bezrobotni, bezdomni, narkomani i alkoholicy mieszkający w parku przyczep kempingowych w Ventura w Kalifornii. Witajcie w świecie Giuseppego Andrewsa!

więcej
28 lipca 14

Trudno tak naprawdę rozstrzygnąć, o czym w pierwszej kolejności jest ten film. Czy to portret nielegalnych ulicznych widowisk ze slumsów Dżakarty, socjologiczny rys społecznych zależności, a może rodzaj podszytego ekologicznym przesłaniem apelu?

więcej
28 lipca 14

– Bycie w jury to ciężka robota i mnóstwo walki. Rzucam się strasznie, bo jestem jurorem agresywnym. Zgoda i familiarna atmosfera to w tym przypadku coś niedobrego – mówi Wojciech Bąkowski.

Rozmowa z Wojciechem Bąkowskim artystą multimedialnym, jurorem Międzynarodowego Konkursu Filmów o Sztuce.

więcej
28 lipca 14

– Zawsze fascynował mnie obraz Caravaggia „Dawid i Goliat”, na którym Dawid, choć trzyma w ręku głowę Goliata, nie jest pokazany jako zwycięzca, ale ofiara – mówił Peter Brunner, austriacki reżyser, uczeń Michaela Hanekego, w kontekście „Mojego ślepego serca”.

więcej
28 lipca 14

„Oilfields Mines Hurricanes” Fabiana Altenrieda to eksperymentalne kino drogi, które równie dobrze jak w kinie sprawdziłoby się w galerii sztuki.

więcej
28 lipca 14

Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty oprócz części filmowej proponuje wydarzenia z innych dziedzin sztuki. W niektórych uczestniczyć można w przerwach między seansami.

więcej
28 lipca 14

Powiększenie to jedyny debiutant wśród konkursowych zmagań tegorocznej edycji T-Mobile Nowe Horyzonty. Rywalizują w nim twórcy audiowizualni z Dolnego Śląska.

więcej
28 lipca 14

A co, jeśli morderca zapobiegliwie rękawiczki zjadł? Tok myślowy detektywa Erwina przerwało walenie w drzwi. Ktoś próbował wejść na salę.

więcej
Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›