English
Po festiwalu
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 8
31 lipca 2014
W Kinie Nowe Horyzonty: od przedszkola do akademii

Jak mało który przybytek X Muzy Kino Nowe Horyzonty nie tylko umożliwia zapoznanie się ze światowymi premierami, ale i przygotowuje widzów do świadomego odbioru sztuki filmowej. Dzięki atrakcyjnej ofercie edukacyjnej wrocławianie (i nie tylko oni!) poprzez różne formy zajęć uczą się historii kina, kompozycji filmu, etapów jego powstawania.

O wyjątkowości Kina Nowe Horyzonty po dwóch latach jego działalności nie trzeba specjalnie przekonywać. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: od retrospektyw mistrzów (np. Wernera Herzoga), transmisji oper, baletów i spektakli teatralnych po festiwale filmowe i muzyczne oraz projekty edukacyjne. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, które jest głównym gospodarzem obiektu, kontynuuje wcześniejsze przedsięwzięcia i organizuje zupełnie nowe.
Już w październiku rozpoczyna się kolejny semestr Akademii Filmowej – Historia Kina Światowego oraz ponownie (od pierwszego semestru!) rusza Akademia Polskiego Filmu. Zapisy online już od 10 września. Obydwa projekty kierowane są do wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy o sztuce filmowej.

Kino Nowe Horyzonty nie zapomina też o młodych widzach. Jak co roku realizowane będą różnorodne projekty edukacyjne. Z myślą o najmłodszych działać będzie Przedszkole Nowe Horyzonty, którego pilotażowa edycja odbyła się we Wrocławiu w poprzednim roku. Dla uczniów szkół podstawowych (IV-VI), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powstał projekt „Kino–Szkoła–Kultura” poświęcony poznawaniu zagadnień dotyczących współczesnego świata oraz jego historii. Kontynuowany będzie także rozszerzony program edukacji filmowej, czyli Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Pod koniec września rozpocznie się m.in. we Wrocławiu i Warszawie Festiwal Filmowy „Kino Dzieci” dla widzów od 5 do 12 lat. W programie jest ok. 40 pełno- i krótkometrażowych produkcji. W Kinie Nowe Horyzonty nie zapomina się także o nauczycielach i rodzicach. Podczas warsztatów psychologiczno-wychowawczych „Wychowanie w kinie” wychowawcy i opiekunowie będą mogli się dowiedzieć, jak wykorzystać film w swojej pracy pedagogicznej.

Rodzice dodatkowo mogą uczestniczyć w filmowych wywiadówkach.

Projektom towarzyszą projekcje filmowe, spotkania z animatorami, filmoznawcami, dziennikarzami i krytykami filmowymi, a po seansach liczne warsztaty i dyskusje. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Kina Nowe Horyzonty: www.kinonh.pl.

Patryk Tomiczek

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›