English
Program
Biblioteka i spotkania literackie

Nie od dziś wiadomo, że czytanie poszerza horyzonty. A że książka i film to ponad wiek wzajemnych fascynujących i dynamicznych relacji, nie może zabraknąć książek na 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Dla wszystkich miłośników filmu Instytut Książki wspólnie z Programem Trzecim Polskiego Radia i Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty przygotował Bibliotekę Festiwalową. W tym roku po raz pierwszy czas oczekiwania na kolejny seans mogą umilić książki wypożyczone z naszej biblioteki.

Biblioteka jest wyjątkowa i otwarta dla wszystkich uczestników festiwalu. W Kinie Nowe Horyzonty od 25 lipca do 3 sierpnia od godz. 10.00 do 20.00 tym, dla których czytanie jest przyjemnością i czynnością tak naturalną jak oddychanie i oglądanie filmów, zapewnimy dostęp do książek. A tych, którzy dotąd stronili od czytania, będziemy namawiać do zmiany nawyków.

Dzięki wydawcom, którzy wsparli nasz projekt i pomogli zapełnić półki naszej biblioteki, wybór będzie ogromny - nowości i klasyka, coś dla miłośników filmu, fantastyki i historii, biografii, reportaży, kryminałów i dobrych powieści. Pojawią się też książki dla dzieci i młodzieży.

Festiwal odwiedzą też wyjątkowi goście.

29 lipca, godz. 19.00 - Ziemowit Szczerek

30 lipca, godz. 19.00 - Jacek Hugo-Bader

31 lipca, godz. 19.00 - Magdalena Grzebałkowska

Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy 5. Ciekawe rozmowy i autografy.

Prowadzenie: Michał Nogaś (Program Trzeci Polskiego Radia) i Szymon Kloska (Instytut Książki).

Do czytania zapraszają Instytut Książki, Program Trzeci Polskiego Radia i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. A wszystko w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›