English
Program

Història de la meva mort reż. Albert SerraHistòria de la meva mort reż. Albert Serra
Panorama

W Panoramie ponownie znalazły się dzieła mistrzów współczesnego kina autorskiego i odkrycia, filmy nagradzane na wielkich i małych festiwalach.

W tym roku w programie znalazły się najnowsze filmy między innymi: Aleksieja Germana (Trudno być Bogiem według powieści braci Strugackich), Naomi Kawase (Zawsze woda), Bertranda Taverniera (Francuski minister), Kima Ki-duka (Moebius), Claude’a Lanzmanna (Ostatni niesprawiedliwy), Tsaia Ming-lianga (nagrodzone przez jury festiwalu w Wenecji Bezpańskie psy), Jeana-Luca Godarda (laureat Nagrody Jury w Cannes – Pożegnanie z językiem), Alejandro Jodorowskiego (Taniec rzeczywistości), Denisa Côté (Radość ludzkiego pragnienia), Amosa Gitai (Ana Arabia), Lukasa Moodyssona (Jesteśmy najlepsi!), Andrieja Zwiagincewa (nagrodzony w Cannes za scenariusz Lewiatan), György Pálfiego (Swobodne opadanie), Hayao Miyazakiego (Zrywa się wiatr) czy Rehy Erdema (Kobiece pieśni).

W programie festiwalu znalazło się 20 filmów z oficjalnej selekcji tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes, jak również laureaci festiwali w Locarno (nagrodzona Złotym Lampartem Historia mojej śmierci Alberta Serry), Sundance (chilijski Zabić człowieka Alejandro Fernandeza Almendrasa) i Berlinie (nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem Boyhood Richarda Linklatera – realizowana przez 12 lat niezwykła przypowieść o dojrzewaniu).

W programie festiwalu znalazły się także filmy z gwiazdami światowego kina. W thrillerze Richarda Ayoade Sobowtór, będącym luźną adaptacją noweli Fiodora Dostojewskiego, grają Mia Wasikowska i Jesse Eisenberg. Wasikowska zagrała również główną rolę z australijskich Ścieżkach pokazywanych w konkursie w Wenecji. Amerykański gwiazdor James Franco tym razem pojawi się w podwójnej roli – aktora i reżysera adaptacji powieści Cormaca McCarthy’ego Dziecię boże (także konkurs w Wenecji).Autor Pogorzeliska i Labiryntu Denis Villeneuve ponownie sięga po gatunek thrillera, tym razem bardziej oniryczny i tajemniczy – we Wrogu grają między innymi Jake Gyllenhaal, Melanie Laurent i Isabella Rossellini.

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›