English
Po festiwalu
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 4
27 lip 2014

O subiektywnym spojrzeniu, specyficznym sposobie pracy i wędrowaniu opowiada Boris Lehman – reżyser „Moich siedmiu miejsc” pokazywanych w sekcji Panorama.

Rozmowa z Borisem Lehmanem gościem tegorocznej edycji MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.

27 lipca 14

W historii australijskiego pilota zestrzelonego nad Singapurem w 1942 roku zawarłem własne doświadczenie dojrzewania – mówi Aaron Wilson, reżyser filmu „Canopy”.

Rozmowa z Aaronem Wilsonem, którego film startuje w Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty.

więcej
27 lipca 14

Marchew może być zaskakująco inspirująca, jeśli ktoś potrafi spojrzeć na nią z uwagą i miłością.

więcej
27 lipca 14

Szał tworzenia opętuje Garella, króla dżungli pod Barceloną. Jego narzędziem nie będzie jednak pędzel, dłuto czy najnowszy model cyfrowej kamery, ale las. Efekty zaskakują i budzą szczery podziw dla determinacji bohatera filmu „Twórca dżungli”, biorącego udział w Międzynarodowym Konkursie Filmów o Sztuce.

więcej
27 lipca 14

Nazywany drugim Pink Floyd, brytyjski zespół Archive przez lata pragnął zobrazować swoje utwory, które według słuchaczy od zawsze miały filmowy potencjał. Ich „Axiom” jest w programie pokazów specjalnych.

więcej
27 lipca 14

Producent „Medianeras” debiutuje jako reżyser absurdalnym, kafkowskim portretem zapomnianego króla Hiszpanii, który w dodatku był Włochem.

więcej
27 lipca 14

„Mały Quinquin” to nowy film Bruno Dumonta. I na tym właściwie można by skończyć zapowiedź, bo reżyser ma swoje stałe miejsce w programie festiwalu, a wśród jego uczestników swoich wiernych wyznawców.

więcej
27 lipca 14

Pozory mylą. I to czasami bardziej, niż mogłoby się wydawać. O tym w swoim nagrodzonym na ostatnim festiwalu w Wenecji filmie mówi niemiecki reżyser Philip Gröning.

więcej
27 lipca 14

Pisanie historii na bieżąco jest niewdzięcznym zajęciem. Rafał Syska, filmoznawca z Uniwersytetu Jagiellońskiego, podjął się tego wyzwania, tworząc „Filmowy neomodernizm” – projekt, do którego puentę tworzą analizowani w książce reżyserzy.

więcej
27 lipca 14

Świadek wskazał na piękną blondynkę. Siedziała w drugim rzędzie.

więcej
Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›