English
Program
Jury Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty

Martin Schweighofer

Dyrektor Zarządzający Austrian Film Commission (AFC), promującej kino austriackie zagranicą. Krytyk filmowy i teatralny, wykładowca uniwersytecki. Współzałożyciel Theater im Kopf. Członek różnych gremiów przyznających dotacje projektom filmowym (m.in. przy Austrian Film Institute). W latach 1993-1996 założyciel i dyrektor festiwalu Diagonale. Członek European Film Promotion (EFP) i European Film Academy, juror wielu międzynarodowych festiwali (m.in. w Buenos Aires, Kopenhadze, Dubaju, Salonikach, Erywaniu).


Martin Schweighofer


Tomasz Wasilewski

Jeden z najciekawszych młodych polskich reżyserów, którego filmy wyróżniają się świeżym stylem i odważną tematyką. Jego debiutanckim filmem był szeroko komentowany W sypialni - opowieść o kobiecie, która próbuje wyłamać się z roli napisanej dla niej przez społeczne normy. Niedługo później powstał kolejny film Płynące wieżowce, który przebojem wdarł się na międzynarodowe festiwale (Tribeca, Karlowe Wary). Film zdobył nagrodę publiczności na 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.


Tomasz Wasilewski


Syllas Tzoumerkas

Jeden z najciekawszych współczesnych greckich reżyserów.  Studiował reżyserię, aktorstwo, teatrologię na prestiżowych uczelniach w Atenach, Utrechcie i Nowym Jorku. Zadebiutował w 2001 roku z krótkometrażowym filmem The Devouring Eyer, który został pokazany w Cannes oraz otrzymał nagrodę Jury w Karlowych Warach. Współpracował przy tworzeniu dokumentów telewizyjnych na tematy polityczne oraz dotyczące współczesnej historii i literatury, co miało znaczący wpływ na pierwszy debiut pełnometrażowy – film Ojczyzna, który był pokazywany w Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty. Pracuje nad drugim pełnym metrażem A Blast.


Syllas Tzoumerkas

Leonardo Brzezicki

Argentyński reżyser filmowy. Nakręcił kilka uznanych krótkich metraży: With You Counting Lambs (2002) wygrał latynoamerykański festiwal w Rosario, z Tokyo Tonight (2005) reżyser trafił jako artysta-rezydent do Paryża. Jego pełnometrażowy debiut Noc trafił do programu Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty 13. MFF TNH. Film znalazł się w programie MFF w Rotterdamie, CinéLatino w Tuluzie, BAFICI w Buenos Aires, CPH PIX w Kopenhadze. Obecnie pracuje nad nowym krótkim metrażem w ramach CPH:DOX LAB - The Mad Half Hour. Scenariusz jego nowego filmu pełnometrażowego Retiro Dos Padres został zakwalifikowany do programu “3 Puertos Cine”, scenariuszowego laboratorium organizowanego przez BAL przy BAFICI, AUSTRALAB przy FIC Valdivia i CINEMART przy MFF w Rotterdamie.


Leonardo Brzezicki


Christian Jeune

Jedna z najważniejszych postaci MFF w Cannes, gdzie pełni funkcję Head of Film Office. Wspólnie z dyrektorem festiwalu Thierry’m Fremaux decyduje o selekcji festiwalu.


Christian Jeune

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›