English
Po festiwalu
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 3
26 lipca 2014
Na cztery koła

Ponad 55 tysięcy przejechanych kilometrów, 84 odwiedzone miejscowości oraz 231 projekcji i spotkań – projekt Polska Światłoczuła dociera z polskimi filmami do miejsc w kraju pozbawionych stałego kina.

Polska Światłoczuła powstała z inicjatywy Doroty Kędzierzawskiej i Artura Reinharta, których celem stała się niestandardowa promocja najnowszych, a w kilku wypadkach także klasycznych dokonań polskiej kinematografii. W samochodzie wyposażonym w ekran, projektor i sprzęt nagłaśniający ekipa projektu dociera z rodzimymi filmami do małych miejscowości, zamieszkanych przez kilkuset, a czasem kilka tysięcy ludzi. W ten sposób w najodleglejszych zakątkach kraju można było obejrzeć niemal premierowo m.in. „Idę”, „W ciemności”, „Obławę”, a jeszcze przed oficjalną dystrybucją „Inny świat” czy „Powrót Agnieszki H.”. Ważnym punktem spotkań jest rozmowa publiczności z jednym z twórców obrazu. Bywa nim aktor, producent, operator, reżyser. W Polsce Światłoczułej uczestniczyły takie sławy, jak Agnieszka Holland, Robert Więckiewicz, Danuta Szaflarska czy Arkadiusz Tomiak.

Przez trzy lata Polska Światłoczuła zdobyła sympatię publiczności i artystów, którzy chętnie wspierają ją swoją obecnością.

PaT

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›