English
Po festiwalu
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 5
28 lipca 2014
Nie tylko kino

Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty oprócz części filmowej proponuje wydarzenia z innych dziedzin sztuki. W niektórych uczestniczyć można w przerwach między seansami.

Tak jest z instalacją Janusza Króla, pioniera polskich efektów specjalnych, autora rekwizytów do „Klątwy Doliny Węży” Marka Piestraka. Ten kultowy film kręcony na Dolnym Śląsku stanowi część tegorocznej sekcji Nowych Horyzontów Języka Filmowego. Jego rzeźbiarski, fantastyczny obiekt scenograficzny można oglądać na pierwszym piętrze KNH.

Między drugim i trzecim piętrem znajdziemy instalację związaną z realizacją teledysku zespołu Kariera do piosenki Dryf. Tę poklatkową, oniryczną opowieść nakręcono w analogowy sposób, nawiązując do estetyki lat 60.

Intrygująca jest druga odsłona Midnight Show, widmowej wystawy, otwieranej na godzinę o północy w galerii Dizajn BWA. To seans, na którym nie wyświetla się filmu, propozycja spojrzenia na obrazy, fotografie i obiekty w sposób, w jaki zazwyczaj oglądamy kino.

Projekcje towarzyszą też projektowi Dawne Horyzonty w Galerii Entropia i Cafe Cocofli. Instalacje oparte są na zapisach życia powojennego Wrocławia zarejestrowanych na taśmie celuloidowej przez Włodzimierza Kałdowskiego oraz Bolesława Głazowskiego.

Warto zwrócić uwagę na pokaz Andrzeja Klimowskiego we Wrocławskiej Galerii Polskiego Plakatu i monumentalną prezentację „Picasso Dalí Goya. Tauromachia – walka byków” w Muzeum Architektury.

Kuba Armata

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›