English
Po festiwalu
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 2
25 lip 2014

– Uważam, że „jak to jest zrealizowane” jest równie ważne, co „o czym to opowiada”, bo w praktyce forma definiuje odbiór filmu, decyduje o jego sukcesie lub porażce – mówi Michał Oleszczyk, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni, krytyk i filmoznawca, od lat zaprzyjaźniony z Nowymi Horyzontami

25 lipca 14

Lily Benson, Cassandra Guan i ponad pięćdziesięciu artystów stworzyli surrealistyczną opowieść o dadaistycznej poetce – baronowej Elsie von Freytag-Loringhoven. Ich film – „Mamadada filmballada” – startuje w Międzynarodowym Konkursie Filmów o Sztuce

więcej
25 lipca 14

Yximalloo to kultowa postać japońskiej awangardy muzycznej i jeden z najbardziej tajemniczych jej przedstawicieli. Tadhg O’Sullivan i Feargal Ward postanowili pozwolić mu zachować swoje sekrety. To nie jest klasyczny dokument muzyczny.

więcej
25 lipca 14

Izabella Gustowska w „Przypadku Josephine H.” chwyta kamerą ulice Nowego Jorku. Metropolia staje się miejscem poszukiwań współczesnego wcielenia osobowości Josephine Hopper – żony Edwarda Hoppera.

więcej
25 lipca 14
więcej
25 lipca 14

– Dobry krytyk powinien napisać kompetentnie zarówno o „Star Treku”, jak i o filmach Ceylana – o wymaganiach stawianych wobec współczesnego dziennikarstwa filmowego oraz o młodzieńczych fascynacjach Hollywood mówi Błażej Hrapkowicz, laureat XVIII edycji konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka.

Rozmowa z Błażejem Hrapkowiczem, krytykiem filmowym

więcej
25 lipca 14

Spacery bywają przyjemne, a zwłaszcza w dobrym towarzystwie. Boris Lehman zabiera nas w podróż po dwunastu latach swojego życia w najnowszym filmie „Moje siedem miejsc”, który sam nazywa fikcją autobiograficzną.

więcej
25 lipca 14

Podjęcie się trudnego, aktualnego i społecznego tematu wymaga od reżysera dużej odwagi. „Biały cień” Noaza Deshe, startujący w Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty, to film wyzwanie.

więcej
25 lipca 14

Znana z dokumentu „Bi the Way” i kilku krótkometrażowych produkcji, Josephine Decker zadebiutowała na tegorocznym Berlinale dwoma, kręconymi jednocześnie, debiutami fabularnymi. Jeden z nich, „Masło na zasuwce”, można zobaczyć w ramach zmagań o Grand Prix naszego festiwalu.

więcej
25 lipca 14
więcej
Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›