English
Po festiwalu
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 8
31 lipca 2014
Bądźmy uczciwi

Pozytywna akcja społeczna Legalna Kultura jest partnerem MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Jej hasło przewodnie brzmi: „Korzystając z legalnych źródeł, wspierasz kulturę”. Odpowiedzialność za przyszły kształt kultury, a także prosta ludzka uczciwość to fundamenty, na których opiera się kampania. 
XXI wiek, szybki rozwój techniki, nowe sposoby komunikacji, a w efekcie wiele pirackich źródeł, które trudno kontrolować, to problemy, z którymi zmagają się organizatorzy. Wytworzenie odpowiednich ram prawnych to zadanie dla ekspertów. Odbiorcy mogą działać już od dziś, korzystając z kultury świadomie i w zgodzie z poszanowaniem praw twórców. 

Legalna Kultura oprócz budowania społecznej świadomości podejmuje także inne inicjatywy: strefa edukacji z lekcjami o prawie autorskim, porady prawne ekspertów czy crowdfounding, a nawet kino objazdowe w mniejszych miejscowościach. Wsparciem są partnerzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, a także ambasadorzy, na przykład Danuta Stenka, Aga Zaryan, Piotr Metz. 
Wspólnota twórców i odbiorców istniejąca wokół legalnych źródeł kultury to marzenie możliwe do realizacji. Przyłącz się już dziś: www.legalnakultura.pl.

Marta Rosół

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›