English
Program

Prezenty Astona reż. Uzi Geffenblad, Lotta GeffenbladPrezenty Astona reż. Uzi Geffenblad, Lotta Geffenblad
Filmy i warsztaty dla dzieci

Na filmy i warsztaty dla najmłodszych zapraszamy do Wrocławia już po raz siódmy. Tym razem, wybierając dla was filmowy program,  nie ograniczaliśmy się do kinematografii jednego kraju. Wybraliśmy tytuły, dzięki którym poznacie najpiękniejsze filmy animowane stworzone w ostatnich latach technikami: rysunkową, wycinankową, lalkową i komputerową na całym świecie. W programie znalazły się animacje m.in. z  Czech, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Danii, Szwecji oraz film z Polski.


Dziwnie, cudownie reż. Stephanie Swart

Niektórych bohaterów już znacie, np. szczeniaka Astona (nie tylko z pokazywanego we Wrocławiu filmu Kamyki Astona, ale również z wydanej w Polsce książki Lotty Geffenblad o tym samym tytule). Mamy nadzieję, że spodobają wam się jego kolejne przygody (Prezenty Astona, sobota, 26 lipca godz. 10.00). Poznacie też bohaterów wymyślonych przez znanego duńskiego twórcę animacji Jannika Hastrupa (Chłopiec, który chciał być niedźwiedziem, niedziela, 27 lipca, godz. 10:00). Jego film Cyrkelinka i najmniejsza bohaterka świata oglądaliśmy we Wrocławiu w 2008 roku.

Warsztaty, jak zawsze, będą okazją do popróbowania własnej twórczości – plastycznej i muzycznej.

Na filmy w dniu 26 lipca (sobota) zapraszamy wszystkich, którzy wiedzą, jak to jest bardzo na coś lub kogoś czekać. Podczas warsztatów towarzyszących pokazowi stworzymy różne piękne przedmioty, które będą nas wspierać w chwilach, gdy ktoś zawiedzie nasze oczekiwania. Wszystko schowamy do samodzielnie wykonanych walizek. Na pokaz i zabawę zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat.


Uciekam! reż. Eva Lindström

27 lipca (niedziela) obejrzymy piękną i baśniową animację Jannika Hastrupa opowiadającą o niejednoznaczności relacji człowieka i natury. Podczas warsztatów wspólnie poszukamy zwierzaków, które zamieszkują nas samych i wykonamy maski. Dla wszystkich znawców i miłośników przyrody przygotowaliśmy niespodziankę. Na film i warsztaty zapraszamy dzieci w wieku od 7 lat.


Chłopiec, który chciał być niedźwiedziem
reż. Jannik Hastrup

2 sierpnia (sobota) zobaczymy i posłuchamy, co się dzieje w świecie ptaków. Muzyczny warsztat Ptasia orkiestra poprowadzi Gerard Lebik, wrocławski muzyk, absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej działający na polu muzyki improwizowanej i sound artu. Na pokaz i warsztat tego dnia zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat.


Gerard Lebik

3 sierpnia (niedziela) ekran i warsztaty opanują różne dziwne i inspirujące obrazy. Warsztat poświęcony będzie zabawkom optycznym, które sami skonstruujemy. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 lat.


Astygmatyzm reż. Nicolai Troshinsky

Warsztaty towarzyszące pokazom dla dzieci są bezpłatne.

Na pokazy zapraszamy do sali KNH5 o godz 10.00 w dniach: 26 i 27 lipca oraz 2 i 3 sierpnia.

Warsztaty w dniach 26, 27 lipca oraz 3 sierpnia poprowadzi Magda Bravo.

Listy dialogowe do filmów przeczytają Beata Kozikowska i Tomek Solich.

Za pomoc w organizacji pokazów dziękujemy Duńskiemu Intytutowi Kultury, Duńskiemu Instytutowi Filmowemu i Szwedzkiemu Instytutowi Filmowemu.

Agnieszka Koperniak

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›