English

Zjazd absolwentów reż. Anna OdellZjazd absolwentów reż. Anna Odell
Ciekawostki z przestrzeni NH
23 lipca 2014
Złota Dziesiątka Ewy Szabłowskiej

Organizatorzy 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty polecają tytuły, których nie można przegapić. Prezentujemy festiwalową Złotą Dziesiątkę Ewy Szabłowskiej, kuratorki sekcji Międzynarodowy Konkurs Filmy o Sztuce i Trzecie Oko:

1. Zjazd absolwentów - dręczona w szkole Anna, bierze odwet na swoich prześladowcach. Bezbłędnie pokazuje, jak używać sztuki jako oręża

2. L jak laba - vintage'owa landryna dla oczu, w stylówce lat 90.

3. Mamadada filmballada - dziki, feministyczny twór o nieprzewidywalnej narracji, rozwijającej się niczym surrealistyczny „wyborny trup”.

4. Dystans - absurdalny, pełen aluzji i żarcików trip Sergio Caballero w głąb syberyjskich przestworzy i zakamarków świata sztuki.

5. Inferno - nowy film Yael Bartany.

6. 15 stron świata - Eugeniusz Rudnik, człowiek, który za pomocą pary nożyczek i taśmy magnetycznej zrewolucjonizował muzykę. współtworzył jeden z największych fenomenów polskiej kultury XX wieku – legendarne Studio Eksperymentalne Polskiego Radia.

7. Spotkania z twoim wewnętrznym trockistowskim dzieckiem - mistrz konfabulacji i subwersji Jim Finn (Zasada Dżucze, 9. NH) powraca z filmem science fiction.

8. Ojcowie, matka i ja - gniewny film pełen tłumionych przez lata emocji i pytań, na które nie potrafią odpowiedzieć ani niegdysiejsi hipisi, ani ich już dorosłe dzieci.

9. Mama i dziwka - "Chciałbym, abyśmy wreszcie zdali sobie sprawę, że we współczesnej cywilizacji nie ma wyjścia dla nikogo" mówił 40 lat temu reżyser i nadal jest to aktualne.

10. Siewca - malarski portret ekscentrycznego hodowcy warzyw i artysty, jakby wyjętego z kina Wesa Andersona.

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›