English

Canopy reż. A. Wilson Canopy reż. A. Wilson
Ciekawostki z przestrzeni NH
22 lipca 2014
Złota Dziesiątka Jana Topolskiego
Organizatorzy 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty polecają tytuły, których nie można przegapić. Prezentujemy festiwalową Złotą Dziesiątkę selekcjonera, kuratora sekcji Nocne szaleństwo - VHS i Nowe Horyzonty Języka Filmowego - efekty specjalne, Jana Topolskiego:
 
1. Biały cień - niezwykle wciągająca i innowacyjna forma w służbie wstrząsającej treści: Afryka odkrywana na nowo, poza stereotypami.
 
2. Canopy - za podróż do jądra ciemności i survival thriller poza czasem i światem: jeden człowiek, jedna dżungla, jedna podróż, ale jak angażująca!
 
3. 15 stron świata - poetycki i kreacyjny dokument o kreowaniu dźwięku z niczego, o muzyce przyszłości i ludziach klejących ją na taśmie.
 
4. L jak laba - cudowne, letnie rozprężenie w hamaku między ejtisami i lo-fi a dzisiejszymi hipsterami i muzyczną retromanią. 
 
5. Manakamana - kołyszący rytm gondolowej kolejki w górę i w dół buddyjskiej świątyni w antropologicznym dokumencie bez komentarza.
 
6. Nie jestem nim - kolejne tureckie zapasy z rosyjską literaturą: znów Dostojewski, znów minimalizm, ale też bardzo subtelny humor.
 
7. Biały Bóg + Swobodne opadanie - długo oczekiwane filmy od dwóch nowohoryzontowych węgierskich reżyserów: Pálfiego i Mundruczó.
 
8. Wideodziennik zagubionej dziewczyny - nostalgiczny, ale i przewrotny powrót do ery vhs, campu i punka w psychodelicznych barwach.
 
9. Diabelski wynalazek - cudownie staroświecki hołd dla tricków wczesnego kina niemego w tour de force czeskiej animacji.
 
10. Kochankowie muzyki + Mahler + Lisztomania - trylogia kompozytorskich biopików, znaku firmowego wizjonerskiego Kena Russella nie tylko dla miłośników muzyki klasycznej.
 
Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›