English

Między nami dobrze jestMiędzy nami dobrze jest
Aktualności
01 sierpnia 2014
Gazeta Cafe: Anna i Wilhelm Sasnal oraz Grzegorz Jarzyna

2 sierpnia, sobota, godz. 13.00

goście: Grzegorz Jarzyna, Anna i Wilhelm Sasnal

Gazeta Cafe: dziedziniec Hotelu Puro, ul. Włodkowica 6

Grzegorz Jarzyna jest jednym z najbardziej znanych polskich twórców teatralnych. Jego pojawienie się zrewolucjonizowało polski teatr. Absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego i reżyserii krakowskiej PWST. Od 1998 roku dyrektor artystyczny TR Warszawa (dawniej Teatr Rozmaitości), jednej z najbardziej innowacyjnych scen w Polsce; od 2006 do 2013 roku także dyrektor naczelny.

Między nami dobrze jest w programie 14. MFF T-Mobile NH

Anna Sasnal jest ontażystką, scenarzystką i twórczynią filmów. W duecie z mężem Wilhelmem tworzy filmy dokumentalne i fabularne. Zrealizowany w 2011 roku Z daleka widok jest piękny zakwalifikował się do konkursu głównego na MFF w Rotterdamie, a także otrzymał Wrocławską Nagrodę Filmową w konkursie Nowe Filmy Polskie na MFF Nowe Horyzonty. Dla swojego męża, cenionego artysty, stała się inspiracją do namalowania kilku obrazów (m.in. Bez tytułu – Kacper i Anka).

Wilhelm Sasnal to światowej sławy malarz, a od kilku lat także twórca eksperymentalnych filmów. Współtworzył krakowską grupę Ładnie. Uznawany za głos pokolenia lat 70., w swojej twórczości często podejmuje tematykę wpływu transformacji ustrojowej na społeczeństwo. Bohater licznych wystaw, m.in. w nowojorskim MoMA i paryskim Centre Pompidou. W 2006 roku zajął pierwsze miejsce na liście 100 najważniejszych młodych artystów świata opublikowanej w magazynie Flash Art.

Huba w programie 14. MFF T-Mobile NH

Moje NH
Strona archiwalna 14. edycji (2014 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec / sierpień 2014
PWŚCPSN
212223 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›